Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży „Ej, To nie żart. To przemoc”
W dniach od 1 do 19 listopada Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu wziął udział w światowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży pod hasłem „Ej, To nie żart. To przemoc”. W ramach tej Kampanii kładziono nacisk na zagrożenia wynikające z niezrozumienia, braku wiedzy, że nie każdy żart, nie każda „śmieszna” sytuacja jest w porządku. Niektóre „pranki”, dowcipy, wpisy, zdjęcia, filmiki wrzucane do sieci czy przekazywane sobie w telefonach mogą ranić, powodować ból i prowadzić do poważnych konsekwencji.
Lekcje wychowawcze
W klasach 2-3 zaproponowaliśmy przeprowadzenie w ramach akcji lekcji wychowawczych on-line
https://www.youtube.com/watch?v=RDwpfoN1mVw
Konkurs plastyczny
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu w ramach ogólnopolskiego projektu „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży “Ej, to nie jest żart. To jest przemoc.” zorganizowano konkurs plastyczny dla Uczniów klas 1-5. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, nadeszło ponad 30 prac.
Jury w składzie: Pan dyr Łukasz Kołodziejczyk, nauczyciele: Joanna Szozda, Barbara Ogórek, Agnieszka Winnik, Katarzyna Szwec, Beata Szczuchniak w skali 1-5 ocenili 34 prace.
Laureaci:
- Julia Bis kl. 4e – 20 pkt
- Emilia Kucner kl. 4e – 15 pkt
Osoby Wyróżnione:
- Roksana Kasjan kl. 2e
- Martyna Reszka kl. 3h
- Amelia Buchajska kl. 2e
- Zuzanna Bzdyra kl. 2e
- Zuzanna Sawka kl. 2e
- Wiktoria Jasina kl. 2e
Wystawa pokonkursowa 21 listopad 2024
Prace konkursowe zostały zaprezentowane społeczności szkolnej w ramach wystawy pokonkursowej na 1 piętrze w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu.
Czerwone elementy garderoby
19 listopada Uczniowie i nauczyciele na znak sprzeciwu wobec przemocy założyli czerwone elementy garderoby.
Warsztaty profilaktyczne
W celu przeprowadzenia kampanii nawiązaliśmy lokalną z przedstawicielami Akademii Zamojskiej – Panem Tomaszem Klocem oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej – Panem Szymonem Zygmuntem. Panowie psychologowie przeprowadzili warsztaty dla Uczniów klas 1. i 4. Warsztaty pomogły uzmysłowić sobie jakie skutki ma przemoc zarówno dla ofiary przemocy jak i osoby stosującej przemoc.
Artykuł na stronie Akademii Zamojskiej
Pisano o nas 😊